Головна ЗМІЦНЕННЯ СПІВПРАЦІ ПРОЄКТІВ РЕГІОНУ, ЩО ПІДТРИМУЮТЬСЯ ЄВРОСОЮЗОМ

ЗМІЦНЕННЯ СПІВПРАЦІ ПРОЄКТІВ РЕГІОНУ, ЩО ПІДТРИМУЮТЬСЯ ЄВРОСОЮЗОМ

Початок 27 жовтня

Кінець 28 жовтня
Місце проведення ОФІС ПРОЕКТНО-ОСВІТНЬОГО ЦЕНТРУ "АГЕНТИ ЗМІН"

27-28 жовтня 2021 року в приміщенні Проєктно-освітнього центру «АГЕНТИ ЗМІН» було проведено лекторій в рамках освітньої програми «Феномен «ідеального міста» в рамках реалізації проєкту «Створення комунікаційної єврорегіональної  Платформи «ідеальних» міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області». До слова, даний проєкт, як і успішно реалізований проєкт «Створення Проєктно-освітнього центру інновацій та інвестицій в регіоні» (Центр «АГЕНТИ ЗМІН» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника), отримав фінансування в рамках секторальної бюджетної підтримки Євросоюзу.

У відкритті заходу взяли участь мер Івано-Франківської міської територіальної громади Руслан МАРЦІНКІВ, долучились онлайн Голови «ідеальних міст» – Жовква, Броди, Полонне, Бар, Богородчани, Маріямпіль, заступниця директора Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради, координатора проєкту – Надія КРОМКАЧ, директор КП «Простір Інноваційних Креацій «ПАЛАЦ» Володимир ГАЙДАР, керівниця проєкту, заступниця директора КП ПІК ПАЛАЦ Оксана КОВАЛЬЧУК.

З вітальним словом до учасників лекторію звернувся державний експерт Директорату регіональної політики Міністерства розвитку громад та територій України – Олександр БОНДАР

Також у лекторії освітньої програми «Феномен «ідеального міста» взяли участь директорка Проєктно-освітнього центру «Агенти змін» к.е.н., доцентка кафедри фінансів Світлана КРОПЕЛЬНИЦЬКА та фахівці Проєктно-освітнього центру «Агенти змін» к.е.н., доцента кафедри фінансів Тетяна МИГОВИЧ і Михайло СТАТКЕВИЧ.

Освітня програма «Феномен «ідеального міста» спрямована на популяризацію архітектурно-містобудівної спадщини історичних «ідеальних» ренесансно-барокових міст України та ознайомлення з методикою дослідження і збереження історичних архітектурно-містобудівних комплексів, окремих будівель і споруд.

До слова, фахівчині Проєктно-освітнього центру «АГЕНТИ ЗМІН» Світлана КРОПЕЛЬНИЦЬКА та Тетяна МИГОВИЧ активно долучалися до консультації з розробки, організації та проведення заходів проєкту розвитку культури, туризму, креативних індустрій, ідейниками яких були представники КП ПІК «Палац», про що повідомлялось раніше http://agentyzmin.pnu.edu.ua/event/%d0%b0%d0%b3%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b8-%d0%b7%d0%bc%d1%96%d0%bd-%d0%b4%d0%be%d0%bf%d0%be%d0%bc%d0%be%d0%b6%d1%83%d1%82%d1%8c-%d0%b7%d0%b1%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b3%d1%82%d0%b8-%d0%bf%d0%b0%d0%bb%d0%b0/ ;

До участі в лекторії були запрошені лідери в галузі теорії і практики реставраціїї пам’яток архітектури та містобудування, історії, туризму, пам’яткоохоронної діяльності:

– доктор архітектури, професор Микола БЕВЗ,  Національний університет «Львівська політехніка»;

– кандидат архітектури, доцент Юрій ЛУКОМСЬКИЙ, Національний університет «Львівська політехніка»;

– кандидат історичних наук Зеновій ФЕДУНКІВ, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу;

– кандидат  архітектури, доцент, Лариса ПОЛІЩУК, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу;

– член Наукової Ради з туризму при Міністерстві економіки України Юрій ЗІНЬКО, Львівський національний університет імені Івана Франка;

– в.о. завідувача кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Університету Короля Данила, Павло ГОРІШЕВСЬКИЙ та ще багато практиків та науковців, що долучилися до заходу як очно, так і онлайн.

Загалом учасники заходу висловили думки й переконання, що проєкт «Створення комунікаційної єврорегіональної  Платформи «ідеальних» міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області» є направду проєктом регіонального розвитку, адже туризм, особливо в Карпатському регіоні, – тим напрямом, який сприятиме розвитку його економіки загалом. А залучення до співпраці інших українських та іноземних міст, що були побудовані, як «ідеальні» фортеці, дасть змогу спільно подолати існуючі проблеми та використати можливості й переваги для покращення їх функціонування.