Головна АГЕНТИ ЗМІН продовжили роботу у групі з розробки Стратегії розвитку регіону

АГЕНТИ ЗМІН продовжили роботу у групі з розробки Стратегії розвитку регіону

Початок 2019.10.09 В 14:00

Кінець 2019.10.09 В 16:00
Місце проведення ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОДА

У Івано-Франківську відбулось друге засідання Робочої групи з розробки Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки, яку очолює голова ОДА Денис Шмигаль. У її роботі, зокрема, взяли участь проректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Валентина Якубів та керівниця Проектно-освітнього офісу АГЕНТИ ЗМІН університету Світлана Кропельницька.

Говорили про використання людиноцентричної моделі у стратегічному плануванні розвитку. За цими складними формулюваннями, на думку Дениса Шмигаля, стоять досить прості речі – доступна освіта та якісна медицина, чисті вода і повітря, власна безпека, цікаві робота з достойною оплатою і відпочинок, транспортна доступність, справедливий суд, відсутність бюрократії. Впевнені, досягти поставлених цілей можна через проектну діяльність. АГЕНТИ ЗМІН мають історії успіху і готові ділитися досвідом з усіма зацікавленими у розвитку Прикарпаття! Тож керівниця АГЕНТІВ ЗМІН Світлана Кропельницька акцентувала увагу на тому, що реформа децентралізації якраз спрямована на розвиток людського потенціалу. І оскільки на урядовому рівні нашої держави схвалена методика оцінки регіонального розвитку, то ключовими індикаторами соціально-економічного розвитку є індекси регіонального розвитку людського потенціалу та конкурентоспроможності регіонів. Вони і мають стати, на її думку, базовим орієнтиром при розробці системи показників-індикаторів Стратегії розвитку. Цікаво, що якраз у ці дні у Брюсселі в рамках «Європейського тижня регіонів і міст 2019» представляють методологію розрахунку нового індексу конкурентоспроможності регіонів ЄС. АГЕНТИ ЗМІН вважають, що як європейська держава ми повинні враховувати це при розробці нових програмних документів розвитку територій.