Головна ПРАКТИЧНО НАВЧАЄМО СТУДЕНТСЬКУ МОЛОДЬ ОСНОВАМ ПРОЕКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ПРАКТИЧНО НАВЧАЄМО СТУДЕНТСЬКУ МОЛОДЬ ОСНОВАМ ПРОЕКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Початок 9 грудня

Кінець 20 грудня
Місце проведення ОНЛАЙН

У Центрі «АГЕНТИ ЗМІН» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулась двотижнева навчальна онлайн практика для студентів економічного факультету спеціальностей «Менеджмент» та «Маркетинг».

Навчальна практика розпочалася 9 грудня. Перший день було присвячено виступам координаторів практики від кафедри менеджменту і маркетингу – д.е.н., професора Івана БЛАГУНА та викладача Наталії АЛЬНІКІНОЇ та керівництва Центру «АГЕНТИ ЗМІН» ПНУ.

Директорка Центру, к.е.н., доцентка Світлана КРОПЕЛЬНИЦЬКА провела першу ознайомчу презентацію про діяльність Центру «АГЕНТИ ЗМІН» ПНУ та продовжила першим навчальним вебінаром на тему «Ключові елементи концепції проекту».

11 грудня відбувся другий вебінар в рамках навчальної практики студентів на тему «Дослідницькі проекти та можливості для дослідників і студентів», який провела фахівчиня Агенти змін Центр Прикарпатського університету, доцентка Кафедра фінансів ПНУ ім. В.Стефаника Зоряна КРИХОВЕЦЬКА.

Фахівчиня детально обгрунтувала важливість розробки науковцями дослідницьких проєктів як ключового елемента для стимулювання розвитку економіки та соціальної сфери. Вона підкреслила, які критерії варто враховувати при виборі донорів для наукових проєктів, аби забезпечити їх успішність та відповідність потребам дослідження. Окрім того, вона розкрила особливості структури та процесу підготовки грантових заявок неа дослідницький проєкт, детально пояснивши, як правильно формулювати цілі та завдання проєкту. Важливим аспектом її виступу стало знайомство із сучасними платформами та ресурсами, які надають можливості для пошуку актуальних грантових конкурсів і стипендій, що відкривають нові перспективи для науковців.

12 грудня відбувся третій вебінар в межах серії заходів із навчальної практики для студентів 2 курсу спеціальностей «Менеджмент» та «Маркетинг» на тему «Основи розробки соціальних проектів», який провела к.е.н., доцентка кафедри фінансів, фахівчиня Проектно-освітнього центру «АГЕНТИ ЗМІН» ПНУ Тетяна МИГОВИЧ. Під час вебінару було розглянуто питання сутності соціальних проектів, їх особливостей, наведено приклади формулювання мети, завдань та результатів соціальних проектів. Також Тетяна МИГОВИЧ охарактеризувала джерела фінансування соціальних проектів та розповіла, де слід шукати інформацію про відповідні грантові конкурси.

16 грудня відбувся черговий вебінар для студентів в рамках навчальної практики у нашому Центрі.

Вебінар-тренінг «Методи збереження психічного здоров’я особистості в умовах війни» провела фахівчиня Центру, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри клінічної та реабілітаційної психології Мирослава КУЛЕША-ЛЮБІНЕЦЬ.

Говорили про важливість у часі війни звертати увагу на себе, на власне тіло і думки, на психічне здоров’я, загалом. І якщо в людини немає сил чи можливості собі допомогти, важливо вчасно звертатися до фахівців психічного здоров’я – психологів, психіатрів, психотерапевтів. Також студенти більше дізналися про зміст та критерії психічного здоров’я (за ВООЗ); визначили свій рівень стресостійкості та якості життя; ознайомилися з методами стабілізації емоційного стану, техніками роботи з тілом, думками та поведінкою.

18 грудня фахівчиня з питань міжнародних/транскордонних проектів, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів Тетяна СОЛОДЖУК провела заключний вебінар навчальної практики на тему «Особливості реалізації міжнародних/транскордонних проектів». Зокрема вказала на норми законодавства, що регулюють порядок залучення та використання фінансових ресурсів у рамках міжнародної і транскордонної допомоги, розповіла про етапи формування проектної заявки та коротко окреслила кожен з них. Фахівчиня детальніше зупинилася на порядку розрахунку вартості ресурсів проекту та порядку планування витрат.

Загалом, навчальна практика дала студентам можливості та інструменти у здобутті важливих та актуальних компетентностей у сфері проектної діяльності – розробки і втілення проектів розвитку від ідеї до їх успішної імплементації, враховуючи також виклики командної роботи та вміння бути стресостійкими у такий нелегкий час.

Коментарі закриті.