Головна ЯК ДОПОМОГТИ ГРОМАДАМ У ПРОГРАМАХ ЄС

ЯК ДОПОМОГТИ ГРОМАДАМ У ПРОГРАМАХ ЄС

Початок 6 червня

Місце проведення ОНЛАЙН

6 червня Світланою КРОПЕЛЬНИЦЬКОЮ, експерткою проектних і кластерних досліджень, директоркою Проектно-освітнього центру «Агенти змін» ПНУ, к.е.н., доценткою кафедри фінансів економічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника було представлено бриф аналітичного огляду «Проблеми, перешкоди, потреби та можливості місцевих територіальних громад (ТГ) у доступі та залученні коштів грантових програм ЄС».

Аналітичний огляд став результатом дослідження проведеного в рамках проекту «Що треба знати та вміти для успіху у програмах ЄС», який виконує ГО «Агенція Європейських Інновацій» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «ВІДРОДЖЕННЯ» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України.

Під час вебінару Світлана КРОПЕЛЬНИЦЬКА презентувала результати 4-ьох етапів дослідження, зокрема:

  • Етап аналізу наявної літератури та досліджень з тематики грантових програм ЄС.

  • Етап аналізу інституційного забезпечення проектно-грантової діяльності у територіальних громадах пілотного регіону. Було відзначено, що другий етап дослідження «Аналіз інституційного забезпечення проектно-грантової роботи у ТГ» здійснено на базі громад Івано-Франківської області за сприяння та експертної підтримки Департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Івано-Франківщина була обрана пілотним об’єктом з метою поширення можливостей такого типу дослідження та його результатів і на інші територіальні громади регіонів України.

  • Етап, що передбачає проведення онлайн опитування – анкетування керівників проектних відділів територіальних громад та/або інших відділів, які відповідають за проектно-грантову роботу ТГ, визначених на основі Етапу 2 цього дослідження; використання структурованої анкети для збору якісних та кількісних даних; аналіз результатів опитування.

  • Етап систематизації отриманих результатів та підготовка рекомендацій щодо вдосконалення системи проектно-грантової роботи в регіонах та подальшому структуруванню та удосконаленню інституційного забезпечення цієї діяльності на місцевому рівні.

Представлені результати та сформовані рекомендації викликали жваві дискусії та коментарі учасників та запрошених гостей заходу.

Зокрема, схвальні відгуки та зацікавленість у подальшій співпраці у напрямку підсилення участі територіальних громад України у грантових конкурсах Європейського Союзу висловили радник Віце-прем’єр-міністерки з європейської та євроатлантичної інтеграції Тарас ГОЛУБ.

З позитивними відгуками щодо проведеного дослідження та з додатковими коментарями і пропозиціями виступили президент Асоціації Європейських Інновацій Іван КУЛЬЧИЦЬКИЙ, керівник проектного офісу Агенції регіонального розвитку Волинської області та СЕО ініціативи Кластер Медичних Інновацій  Микола ПОЛІНКЕВИЧ, засновник ГО «Асоціація проектних менеджерів України Тетяна НЕХАЙЧУК, керівник Секретаріату Ради територіальних громад Закарпаття Олег ЛУКША та ін.

На думку Світлани КРОПЕЛЬНИЦЬКОЇ, авторки дослідження, пропонується комплексно подати/надіслати узагальнені пропозиції Урядовому офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України, обласним державним адміністраціям з листом-резолюцією для масштабування даного дослідження на інші регіони України.

Такий підхід дозволить систематизувати проблематику у даному напрямі та створити єдиний оптимальний підхід/платформу/систему у кожному регіоні для підвищення ефективності проектно-грантової діяльності територіальних громад та покращення рівня успішності територіальних громад у залученні і освоєнні коштів грантових програм ЄС.

Відео запис заходу: ТУТ

Презентація Світлани КРОПЕЛЬНИЦЬКОї: ТУТ

Завантажити АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД

Коментарі закриті.