Home Події Інтегруємось у експертне середовище

Інтегруємось у експертне середовище


Початок 2020.03.12 в 10:00

Кінець 2020.03.12 в 12:00
Місце проведення: Івано-Франківськ
АГЕНТИ ЗМІН активно інтегруються у експертне середовище з управління проектами і на запрошення партнерів університету ІФ РВ "Асоціація міст України" провели разом тренінг-практикум у рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. В Івано-Франківському регіональному відділенні АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Шляхи підвищення інвестиційної привабливості.
 
 
Розробка та реалізації інфраструктурних проєктів для представників органів місцевого самоврядування. Розглянуто особливості підготовки інфраструктурних проектів та проектів регіонального розвитку, а також особливості подання заявок на конкурс проектів, що можуть фінансуватись за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. В заключній частині учасники заходу мали можливість розповісти про подані ними проекти на конкурс ДФРР, поділитись успішним та невдалим досвідом участі, а також ідеями проектів, які вони мають наміри реалізовувати в майбутньому.
 

Виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук під час відкриття заходу наголосив, що дуже важливо для ОТГ правильно будувати роботу щодо залучення додаткових фінансових ресурсів, розпочинаючи з діалогу в громаді і завершуючи стратегією її розвитку. «Сьогодні в Україні є чимало можливостей залучення міжнародного досвіду, тому важливо вміти шукати ці ресурси, правильно будувати концепцію позиціонування громад. Саме це є серед пріоритетів АМУ», – підкреслив Юрій Стефанчук.

Модератор заходу Микола Скиданюк акцентував свою увагу на розробці інфраструктурних проєктних заявок за рахунок коштів субвенції на розвиток інфраструктури згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 р. № 200 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад»(зі змінами). Експерт також розповів присутнім про розробку інфраструктурних проєктних грантових заявок на донорські структури ЄС та США, особливості фінансування інфраструктурних проєктів. «Нині є великі можливості для залучення грантових коштів як від держави (ДФРР), так і з фондів та програм ЄС та США. Посольства Естонії, Японії, Німеччини, фонд Чарльза Стюарта Мотта, GIZ підтримують такі проєкти. Однак при підготовці проєктів важливо, щоб громади враховували регіональний вплив проєкту та його сталість. Адже будь-який донор не готовий підтримувати тільки, наприклад, будівельні роботи, а хоче бачити як проєкт буде діяти після завершення гранту, наприклад через 5 років», – зазначив Микола Скиданюк.

Кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, директорка проєктно-освітнього центру «Агенти змін» ПНУ Світлана Кропельницька зосередила свою увагу на особливостях фінансування проєктів регіонального розвитку за кошти секторальної бюджетної підтримки ЄС.

На изображении может находиться: 1 человек, экран и в помещении
На изображении может находиться: 2 человека, люди стоят и экран
На изображении может находиться: 1 человек, экран и в помещении